Seriāli

Ziemassvētku laikā un Jaunā 2016. gada sākumā noskatījos vairākus seriālus krievu valodā.

Metode (Mетод, 2015-) cover

Galvenajās lomās Konstantīns Habenskis un Paulīna Andrejeva. Par Habenska kvalitāti nekad nav nācies šaubīties, arī jaunās Andrejevas sniegums ir ļoti pārliecinošs. Filma nopietna un smaga. Detektīva žanrā. Smagu slepkavību izmeklēšana, kur noziedznieki ir maniaki, sērijveida slepkavas. Filmā parādīta viņu psiholoģija un arī apstākļi, kas viņus par tādiem padarīja. Tas par ko liek aizdomāties – Cik trausla ir cilvēka psihe! Vai apzināmies to ļaunumu ko otram tīši vai netīši nodaram un kādas tam var būt sekas. Un arī, kā nekļūt par upuri, kā savus bērnus neaudzināt par upuriem?

Anna German (Анна Герман. Тайна белого ангела, 2012)

Anna_German_2012

Galvenajā lomā lietuviešu izcelsmes poļu aktise Joanna Moro. Smeldzīgi skaistais un smagais dziedātājas un sievietes liktenis, spēja piecelties pēc smaga trieciena. Garīgais spēks un mīlestība. Fantastiskais balss tembrs un skanējums. Arī latviešu tautu skāra Staļina laika represijas un izsūtīšana. Filmā ļoti spilgti parādīta pirmskara Uzbekistāna ar 38 gada represijām un 2.pasaules kara laiku. Cilvēku nenovīdība, tumsonība, kas radīja reālu ļaunumu un pretī gara spēks un viltība, lai izdzīvotu, pasargātu savu ģimeni. Noskatīties filmu var youtube.

 

Grūtniecības tests (Тест на беременность, 2014-)

1463382_500x800x250Eksperimentāli medicīniskā centrs, ārstu – akušieru ikdienas darbs glābjot dzīvības un pieņemot lēmumus, kas atstās iespaidu uz viņu pacientu turpmāko dzīvi. Personiskās attiecības, draudzība, nodevība, intrigas, mīlestība. Spilgti tēli. Aizraujoša notikumu attīstība. Noskatījos pirmo sezonu – šogad sāktas demonstrēt otrās sezonas sērijas.

 

Bez lieciniekiem (Без свидетелей, 2012 -)

Seriālam “Bez lieciniekiem” noskatījos otro sezonu (iznākusi 2015 gadā, pirmā sezona iznāca 2012). Psihoterapeita 11979ikdiena, tikšanās ar pacientiem. Pacietu likteņa atsegšanās no sarunas uz sarunu. Pašu ārstu dzīve, centieni, pārdzīvojumi, attiecības, dzīves uzdevumi, ar kuriem jātiek galā. Smalks, pacienta un arī ārsta dvēseli atsedzošs piedzīvojums. Man patika filmas nesteidzīgais ritms, aktieru izjustā spēle un dziļums.

Ieraksts 16.01.2016.