Ir kāds īpaši svarīgs cilvēks dzīvē, ar kuru jāsatiekas un jāiepazīstas

Noskatījos filmu ar Adamsu Sandleru. Neiespējamā mīla. Punch Drunk Love. Eksistenciāls stāsts par diviem cilvēkiem, vīrieti un sievieti, viņu vientulību. Par nespēju dzirdēt savu dvēseli. Bet tomēr ar gatavību un apņemšanos izmantot ieraudzīto iespēju un kaut ko mainīt savā dzīvē.

Filmā izmantots tēls – klavesīns, kas it kā simbolizē varoņa, vīrieša dvēseli. Klavesīns tiek download (1)izmests uz ielas, varonis tikai pēc laika to savāc un aiznes uz garāžu-ofisu, viņš īsti nezina kur to likt un tas stāv nolikts birojā uz galda. Kolēģi jautā, kas tas ir un viņš saka, ka klavesīns, lai patreiz te pastāv. Diezgan muļķīgā vietā, viņa birojā uz galda. Tad viņš atnāk un mēģina uz tā spēlēt nospiežos pāris taustiņus, skaņa nav tā patīkamākā un harmoniskākā. Tad viņš kādā reizē mēģina labot instrumentu.

Filmas beigu daļā klavesīnu viņš aiznes un uzdāvina sievietei ar kuru filmas gaitā sāk veidot attiecības. images (3)Filmas noslēguma daļā ir kadri, kas it kā simbolizē Happy End, pāra laimīgu izlīgšanu un apvienošanos. Toties filmas pašos pēdējos kadros varonis atkal sēž savā garāžā un darbojas ap klavesīnu, mācoties tā spēli.images (4)

Mums vajag, lai mūs kāds atzīst un ierauga un izvēlas, bet pašiem vien jāmācas spēlēt uz sava instrumenta. Ja satiekas divi šādi cilvēki, viņi arī turpinās iepazīt paši sevi ar mēģinājumu un kļūdu paņēmieniem.

Vai vispār var iestāties tāds brīdis, kad cilvēks ir sevi iepazinis, pazīst, prot smalki spēlēt uz savām dvēseles stīgām? Kas tad notiek? Vai viņš tikai tad spēj patiesi būt kopā ar otru cilvēku.

Bet vienmēr pastāv arī iespēja, ka viņš var līdz tam neizaugt.  Un tik pat varbūtīga ir situācija, ka izaug, un tad izrādās, ka cilvēki vairs nesader.

imagesMūsu ikdienas dzīvē, kad cilvēks sāk iepazīt sevi, tas izskatās komiski, apkārtēji viņu nesaprot, visdrīzāk izsmej, skatās kā uz dīvaini. Bija tāds normāls un kas tagad ar viņu notiek? Arī filma ir uzņemta kā komēdija ar mūzikla elementiem.

Tā satikšanās un dialogs ar sevi katram ir jāveic tikai pašam savā vientulībā, kā piedzimstot un nomirstot.

2 domas par “Ir kāds īpaši svarīgs cilvēks dzīvē, ar kuru jāsatiekas un jāiepazīstas

  1. Reitings 7.3 IMDB un budžets 25 milj. Neizskatās, ka tā būtu tiešām laba un dziļa filma. Parasti skatos, ja budžets ir mazs un reitings augsts, tad tas liecina par tiešām labu kvalitāti. Pie tam šis aktiera meistarība liek uzdot jautājumus, skatoties citus viņa darbus. Apraksts ir labs, man patika.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s